Мій голос, e-democracy
7 Листопада, 2016

“Мій голос” допоможе не втратити віру!

Від Нестеренко Юрій

Мій голос, e-democracy

Інтернет-ресурси, що пропонують вам опублікувати петицію до будь-яких державних органів, ростуть, немов гриби після дощу. Але треба бути дуже уважним. Ви маєте всі шанси потрапити в потык брудних технологій, мета яких будь яким чином дискредитувати добру та світлу ідею.

По перше, на сайті можуть бути опубліковані такі петиції, що своїм змістом викликають посмішку, оскільки їх, навряд чи, можна виконати. Це технологія, яка має за мету відсіяти першу хвилю громадян. Саму посудіть, якщо ви зайшли із бажанням щось змінити й побачите пропозиції, що будуть одна бридкіше ыншої, ви залишите цей ресурс і ваша віра в те, що ваше бажання щось змінити отримає нищівний удар.

Але, якщо ви вирішили продовжити боротьбу, для вас приготовані інші випробування. Петиція, яку вам пропонують підтримати, є актуальною та може вирішити проблему, що турбує громаду. Але вам пропонують її підтримати, лише вказавши свою адресу електронної пошти або номер телефону. Ну, це легко, думаєте ви і, вказавши то або інше, радієте тому, що виконали ваш громадський обов’язок. Зробивши подібне, ви дали можливість дискредитувати, як цей, так будь добре зачинання. Бо ані ваша адреса електронної пошти, ані ваш номер телефону не можуть бути юридичною ідентифікацією. І цим влада дуже успішно користується.

Вже було кілька випадків, коли незадоволення громадян роботами влади, призводила до створення петицій. Швидко були зібрані, десять тисяч підписів але їх підтвердження було здійснено по номеру телефону або адресою електронної пошти. І ось, коли, здавалося б, перемога була в руках громади, при обговорені петиції раптово з’ясовується, що проведена владою перевірка, дозволяє їм висловити сумнів у чесності збору голосів. Громада потребує пояснень і такі пояснення швидко з’являються… Виявляється, що на підтримку петиції висловилося півтори тисячі “міфічних громадян”, чиї адреси електронної пошти виявилися «лівими». Простіше кажучи, групи хакерів, отримавши від зацікавленої у невирішені питання сторони, замовлення, швидко створили базу з абсолютно “лівих” е-мейлів та вказали такі при підтримці ініціативи. Чиновники, на людях виказують жаль та зображують непідробний жах з приводу того, що сталося. А на справді святкують перемогу з того, як їм як їм вдалося обдурити довірливих громадян.

 

Тому ми вкотре не втомлюємося пояснювати, що захистити ваш голос можуть тільки система BankID або ЕЦП (електронний цифровий підпис). Саме завдяки їм ваш голос неможливо буде оскаржити, оскільки він юридично захищений банківськими системами.

 

Тому велике прохання до вас – будьте уважні та виважені. Довіряйте тільки тим майданчикам, із якими ви можете налагодити пряму комунікацію. Самі розумієте, що ресурсі, на яких вказана реальна адреса, номер телефону та інші можливості зв’язку, погодьтеся, більше викликають довіру, аніж майданчики де ані адреси, ані телефону.

 

І, власне, першім незалежним та прогресивним ресурсом і є незалежна платформа Мій Голос, що пропонує соціально-активним та небайдужим громадянам свої майданчики для розміщення, обговорення й просування громадських ініціатив до більш широкої аудиторії.

Тому, якщо у вас є питання, звертайтесь до нас за телефоном в Києві: +380 44 383 29 97 або пишіть нам: press@miygolos.org або office@miygolos.org

Share