9 Грудня, 2016

Зміни до податкового законодавства

Від Дмитрий Лубкин

На мою думку, єдина ініціатива з тих що присвячені змінам у податковому законодавстві, що має якесь значення може бути така: Відмінити усі податки, збори, мита та акцизи.

Але, цей радикальних підхід не дуже популярний серед наших співгромадян.

Як жити без податків я вам розповім наступного разу, а зараз спробую навести не повний перелік можливих ініціатив щодо податкових перетворень у країні. Будемо рубати хвіст частками.

tax

ЗАХИСТ СПРОЩЕННОЇ СИСТЕМИ

Спрощена система опадаткування дає можливість працювати та забезпечувати сім’ї сотням тисяч наших співгромадян. Тиск та спроби знищити систему здійснюються постійно. Якщо не вдається перевести усіх на загальну систему опадаткування, приймається рішення про підвищення мінімільної зарплати, що вдвічі збільшує сплату податків предприємцями першої та другої груп та підвищує ЄСВ, що відбивається на третій групі.

Тому ініціатива по захисту спрощеної системи може бути дуже простою – Не змінювати умови Спрощенної системи опадаткування, що діяли у 2016 році впрдовж найближчих 25 років.

Більш радикальним є пропозиція повернутись до умов, що діяли при впровадженні такої системи. Тобто повернення до єдиного фіксованого внеску, який діяв до 2010 року та відмову від поділу на групи.

ВВЕДЕННЯ ПРИНЦИПУ КОЖЕН СПЛАЧУЄ ЗА СЕБЕ

Більшість громадян досі не розуміють скільки податків вони сплачують, бо їх податковим агентом виступає працедавець. Він сплачує нарахування на ФОП та інші податки за працівників. Тільки коли кожен працівник буде отримувати на руки всю заробітну плату, а потім самостійно сплачувати податки, тільки тоді буде розуміння катастрофи, що відбувається у податковій системі.

Як можлива форма такого переходу може бути переведення всіх працездатних громадяниУкраїни у приватні підприємці та відміна нарахувань на фонд оплати праці підприємствами.

СКАСУВАННЯ ПДВ

ПДВ – найбільш корупційний податок. Відшкодування ПДВ перевищують суму, що збирається. Скасування ПДВ – крок до зниження вартості товарів та розкріпачення бізнесу

РЕОРГАНІЗАЦІЯ ДЕРЖАВНОЇ ФІСКАЛЬНОЇ СЛУЖБИ

По-перше, реорганізація повинна розділити податкову та митницю. Митниця не може бути фіскальним органом.

По друге. Ліквідація податкової міліції. Силовий орган у складі фіскального – це нонсенс.

По третє. Зміна функцій податкової на консультативні та ведення податкового обліку. Бухгалтера підприємств повинні займатися своєю справою, а не виконувати за податківців їх роботу.

Перелік тем, які можуть стати основою ініціатив далеко не вичерпаний. Тому ми пропонуємо вам долучатись, пропонувати свої теми, ставати авторами та представниками ініціатив. Працємо разом!

Share