7 Листопада, 2016

BankID. Все про що ви не встигли запитати

Від Нестеренко Юрій

 

prezentazia_bankid

Система BankID, що надає можливість підтвердити й захистити кожен голос, щ обув відданий за ініціативи, розміщені на незалежній платформі Мiygolos.org.ua, є надійним бар’єром, що всіляким маніпуляціям з голосами.

Однак, проведені нами опитування, показали, що рівень довіри до системи BankID хоч і зростає, але викликає питання, що стосуються його роботи. Ми зібрали ці питання та підготували відповіді, що дозволяють вам остаточно переконатися, BankID проста, легка та надійна можливість вашої ідентифікації в мережі Інтернет.

 

Яку проблему вирішує BankID?

Проблему верифікації користувача в мережі Інтернет. Простіше кажучи, якщо вам необхідно отримати будь-яку інформацію, що стосується вас і тільки вас, система зобов’язана переконатися в тому, що ви це ви. Для цього користувач вводить логін і пароль свого Інтернет-банку, проходячи другий етап авторизації (зазвичай введення sms-паролю) та підтверджує, таким чином, свою особистість.

 

BankID, як система ідентифікації, використовується в інших країнах?

Подібна система вже довела свою працездатність в Швеції, Фінляндії, Естонії та Латвії.

 

Які способи верифікації, крім BankID, можуть ідентифікувати користувача?

BankID – один із способів верифікації. Підтвердити свою особистість можна за допомогою ЕЦП або електронного цифрового підпису. Правда, ЕЦП, в основному використовують юридичні особи, а ось у простих обивателів ЕЦП користується меншою популярністю, ніж банківські картки). Також існує можливість верифікації за допомогою мобільних операторів. Однак, в Україні занадто популярнім є передплачений зв’язок. А ідентифікація за допомогою номера мобільного телефону можлива тільки для контрактних користувачів.

 

Чому б державі не створити власної системи, замість того, щоб покладатися на банки?

Треба розуміти, що ідентифікацію банками своїх клієнтів повністю контролює держава в особі Нацбанку України. А якщо держава створюватиме подібну систему, то тільки уявіть собі скільки коштів необхідно буде витратити а відкриття власних реєстраційних центрів, випуск карток із чіпами та підтримку цілої системи технічної і клієнтської підтримки? Банки все зробили самі, віддавши державі контроль над цим процесом.

 

Чому не можна для верифікації користуватися, використовуючи ідентифікаційний номер платника податків?

База з ідентифікаційними номерами платників податків є відкритою, тому використовувати номери може будь-хто.

 

Я можу бути впевнений в тому, що банки, без мого відома, не робитимуть запитів до державних органів?

Для того, щоб не допустити можливості зловживання з боку, як банків, так і державних органів, використовується система логування X-Road, успішно зарекомендувала себе в інших країнах.

 

А хто заробляє на цьому?

Система BankID є безкоштовним соціальним проектом. Банки, створивши свої платіжні системи, не надто витратилися фінансово на впровадження програмного забезпечення, що дозволяє верифікацію BankID, а ефект від подібної системи ідентифікації виявився досить ефективним. І хоч в більшості країн Європи подібний сервіс є платним, але тільки для комерційних структур. В Україні платні послуги BankID вводити не планується.

 

Тому, створюючи ініціативу, на незалежній платформі Мiygolos.org.ua, або підтримуючи вже існуючі за допомогою BankID, ви нічим не ризикуєте.

Share