10 Листопада, 2016

Геть сумніви, або, як легко створювати ініціативи

Від Нестеренко Юрій

10-11_miĭ-golos

 

Стикнувшись із написанням ініціативи, я спочатку був трохи шокований. Здавалося, що тримаючись порад, які розміщені на платформи “Мій Голос” все досить легко зробити.

Я досить легковажно поставився до написання, вирішив, що нічого складного на мене не чекає. Але було досить важко зрозуміти: що є головним, що другорядним, а що взагалі не варте уваги. Декілька годин перевірянь і осяяння зійшло, давши розуміння того, що та як робити.

Тому дозвольте дати вам декілька порад.

Перша. Знайдіть головні пункти проблеми, які, за вашою думкою, було б варто змінити.

Друге. Чітко та конкретно сформулюйте назву своєї ініціативи. Розумійте, що саме це або буде людей заохочувати до її подальшого перегляду, або відверне всіляке бажання читати про неї далі. Якісна й лунка назва повинна одразу зацікавити.

Третє. Визначиться із тим, куди повинна буде надіслана ваша ініціатива. Якщо це законодавчий рівень – Верховна Рада. Якщо виконавчий – Кабінет Міністрів. А якщо проблему можна вирішити у якомусь конкретному відомстві, тоді адресуйте свою ініціативу саме туди.

Четверте. Не розпорошуйтесь на дрібниці. Сконцентруйте увагу на головному визначивши: саму проблему, чому саме її варто вирішити. Просто та логічно сформуйте пояснення того, завдяки «чому» чи «кому» постала ця проблема, яку шкоду вона наносить. Також опішить ситуацію, яку ваша ініціатива має змінити.

П‘яте. Пропонуючи ініціативу, ви повинні надати варіанти її вирішення. Виходить із того, що ваші пропозиції мають бути зрозумілими для всіх та реалістичними у виконанні.

Шосте. Сфокусуйте увагу на тому, що позитивного станеться у випадку, коли ваша ініціатива буде прийнята.

Сьоме. Підготуйте стислу інформацію, як про саму проблему, так і про шляхи її вирішення та фотографію. Добре та оригінальне фото має більше шансів привернути увагу. В додатку до тексту ініціативи ви маєте можливість розмітити файл у форматі pdf з розлогим описанням ініціативи або з пропозиціями до закону. Цій документ дозволить самим прискіпливим зрозуміти та підтримати вашу ініціативу.

Нічого не бійтеся. Спеціально для того, щоб ви могли потренуватись, ми створили сайт, де ви маєте можливість спокійно, без обмежень часу підготувати ініціативу та надіслати її для попереднього розгляду нашим експертам, які допоможуть вам у створенні та просуванні вашої ініціативи.
Не залишайтесь байдужими. Тільки разом ми зможемо змінити країну на краще.

Share