31 Жовтня, 2016

Незалежна он-лайн платформа громадських ініціатив «Мій Голос» вже в Україні

Від Нестеренко Юрій

001_bibilioteka_31-10-2016

3 жовтня в Україні запрацювала незалежна он-лайн платформа громадських ініціатив «Мій Голос» – miygolos.org.ua, що надає можливість кожному громадянину України розмістити свою ініціативу та збирати підписи для її передачі до Адміністрації Президента, Верховної Ради чи Кабінету Міністрів.

Відмінність платформи громадських ініціатив «Мій Голос» від державних сайтів петицій полягає у тому, що вона є громадським проектом та не залежить від держави або політичних партій та груп впливу.

Реалізація діяльності проекту ГО Мій Голос (miygolos.org) впроваджується за методикою та технологією платформи manabalss.lv (Латвія).

Платформа manabalss.lv є найуспішнішим проектом цифрової демократії у Європі. 47% громадських ініціатив, що зібрали необхідну кількість голосів, перетворились на законодавчі акти латвійського парламенту.

«Мій голос» – це не лише майданчик для оприлюднення та підтримки громадських ініціатив. Кожному автору надається супровід та допомога у створенні ініціативи, експерта оцінка, інформаційна підтримка та допомога у лобіюванні ініціатив на рівні центральних органів законодавчої та виконавчої влади.

На першому етапі найважливішим завданням для команди «Мій Голос» є впровадження освітніх програм громадянської активності, які спрямовані на навчання активної частини суспільства грамотному та відповідальному використанню інструментів цифрової демократії.

«Логістика народної ініціативи дуже проста. Це ланцюжок, що поєднаний ланками: ідея – подача ініціативи – експертиза – робота платформи – адвокація та промоція – позитивний результат – втілення ужиття, – розповідає координатор проекту Дмитро Лубкін. – Наша платформа цілком незалежна. Система захисту гарантує ідентифікацію такого рівня, що чітко дотримується вимоги:  1 людина = 1 голос, що повністю нівелює будь які сумніви у правдивості результатів голосування».

На сьогодні на незалежній платформі громадських ініціатив «Мій голос» громадянами України було розміщено дві ініціативи:

– За надання народу України права законодавчої ініціативи;

– За скасування акцизу, податків та заборони вільно користуватись авто, що були ввезені із за кордону.

Незалежна платформа громадських ініціатив «Мій голос» пропонує співпрацю  громадянам та організаціям, які бажають змінити ситуацію в Україні на краще.

Share